آقایان عبادی، هروی,....با مشارکت بیش از ۸۵ درصدی ،مردم پیروز قطعی انتخابات

حجت الاسلام و المسلمین عبادی

به شما و مردم ولایت مدار خراسان جنوبی تبریک می گوییم

آقایان عبادی ، هروی ،‌هاشم زهی و عبدالله زاده نمایندگان ۴ سال بعد استان / با مشارکت بیش از ۸۵ درصدی ،مردم پیروز قطعی انتخابات

غلامرضا طاهری مدیر کل سیاسی و انتخابات استان و جانشین رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی مشارکت مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌را فوق العاده توصیف کرد و اعلام داشت در برخی از شهرها ی استان بنابر شنیده‌ها مشارکت بیش از ۸۵ % بوده است. وی تصریح کرد با توجه به شواهد میزان مشارکت مردم در انتخابات این دوره نسبت به انتخابات مجلس هشتم رشد داشته است.

بر اساس اخبار واصله در حوزه انتخابیه بیرجند و درمیان حجت الاسلام عبادی با کسب بیش از ۵۰ هزار رای راهی مجلس نهم شد.در این حوزه به ترتیب مجیدی،حسنی و تابعی در اولویت‌های بعدی قرار دارند.بر اساس اخبار واصله در شهرستان خوسف بیشترین آرای ماخوذه از آن عبادی و در درمیان بیشترین آرای ماخوذه از آن مجیدی است.

در حوزه انتخابیه قاین از مجموع ۸۳۳۸۹ رای ماخوذه ؛به ترتیب آقای جواد هروی ۳۱۶۹۸ رای ، علی قربانی ۲۴۴۳۳ رای، نژادحسین ۹۸۲۷ رای ، جانی ۶۳۷۹ رای ، اسماعیلی ۵۶۵۱رای ، فاطمی‌۳۰۰۸ رای و جوادی مقدم ۱۷۹۳ رای را از آن خود کردندضمناً در قاینات ۶۰۰ رای باطله اخذ شده است و در نهایت آقای هروی با اختلاف بیش از ۶ هزار رای به رقیب جدیدش راهی مجلس شد.

در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه نیز دکتر مراد‌هاشمزهی به اختلاف هزار رای با نظر افضلی رقیب جدیش به مدت ۴ سال نماینده مردم این دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.البته دکتر نظر افضلی با کسب ۱۰ هزار و ۳۸ از مجموع ۲۵ هزار و ۶۷ رای شهرستان سربیشه بیشترین رای را در این شهرستان به خود اختصاص داد.این در حالی بود که صابری تنها موفق به کسب ۵ هزار رای در سربیشه شد

در حوزه انتخابیه فردوس،طبس،بشرویه و سرایان نیز دکتر عبدالله زاده با بیش از ۴۶ هزار رای برای اولین بار رکور بالاترین رای در ۸ دوره گذشته انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه از آن خود کرد تا به این شکل نماینده مردم چهار شهرستان در مجلس باشد.

لازم به ذکر است پیش از این بیرجند نیوز از پیروزی قطعی آقای دکتر عبداله زاده در حوزه فردوس،طبس،بشرویه و سرایان طبق نظرسنجی‌ها خبرداده بود.

/ 0 نظر / 13 بازدید